Vitajte v Sasku

Vitajte v Sasku

Mimochodom nejde o žiadnu kulinársku kreáciu, ale o inováciu v oblasti mikroelektroniky a informačných technológií - Infineon vyrobil tu, v Drážďanoch, ako prvá firma na celom svete svoje čipy na kotúčoch kremíka s priemerom 300 milimetrov.

Sasko má mnoho tvárí, ktoré podávajú svedectvo o histórii a históriu píšu: V Drážďanoch bije digitálne srdce čipového priemyslu. Perspektívne, s orientáciou na budúcnosť, pracujú výskumníci a mladí podnikatelia medzi Lipskom a Drážďanmi ruka v ruke v oblastiach biotechnológií a ekologických technologických postupov. Tradičné srdce saského hospodárstva – región Chemnitz-Zwickau. Či strojárenstvo alebo 100 rokov “Autolandu Sasko“ – z prefíkaných nápadov a inteligentných riešení vyrástol pohotový priemysel. Sasko je na dobrej ceste – domáce hospodárstvo sa pravidelne umiesťuje na popredných miestach medzi nemeckými firmami z hľadiska HDP a obratu priemyselných podnikov. Skutočnosť, že je postup tak razantný, je predovšetkým v ľuďoch. V porovnaní s celonemeckým priemerom sa počas roka viac pracuje (40 hodín). A to pri úrovni platov, ktoré si zachovávajú medzinárodnú konkurencieschopnosť (81% spolkového priemeru). O rýchlosť sa postará výkonná dopravná infraštruktúra s dobre vybudovanými diaľnicami a dvoma medzinárodnými letiskami. Ďalšie plus pre Sasko: Výskumná infraštruktúra s jedinečnou hustotou a v blízkosti hospodárskych stredísk. 

A - Sasko je očarujúce! S prekrásnymi krajinnými scenériami, ako sú bizarné skalné formácie v Saskom Švajčiarsku alebo zasnená oblasť lúk a rybníkov Oberlausitz. S historickými mestami s dlhoročnou tradíciou ako 1.000-ročné Meißen alebo horské mesto Freiberg ako sídlo najstaršej baníckej univerzity na svete......

Blick in den Reinraum, GLOBALFOUNDRIES Fab 1 Dresden

Quelle: GLOBALFOUNDRIES

Your Contact Person


Claudia Baldauf
Export Promotion, Cooperation
Phone: +49 (351) 2138-173 Fax: +49 (351) 2138-119

Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora, Zastúpenie Saského hospodárstva

Jana Farkašová

The Europeum

Suché mýto 1

SK-811 03 Bratislava

Tel.: +421 910 199 416

E-Mail: farkasova@ahk.sk

   

Social Media

Top