Vítejte v Sasku

Vítejte v Sasku

Nejedná se o žádnou kulinářskou kreaci, nýbrž o inovaci v oblasti mikroelektroniky a informačních technologií. Infineon vyrábí jako první firma na světě zde v Drážďanech čipy na křemíkových plátech o průměru 300 mm.

Sasko má mnoho tváří, které vyprávějí příběhy a píší dějiny: V Drážďanech bije digitální srdce průmyslu čipů. Výzkumníci a mladí podnikatelé od Lipska až po Drážďany spolupracují v oblastech biotechnologie a technologie životního prostředí. Tradičním srdcem saského hospodářství je region Chemnitz-Zwickau. Ať již se jedná o strojírenství nebo stoletou tradici saského automobilového průmyslu – z chytrých nápadů a inteligentních řešení vyrostl významný průmysl. Sasko vykazuje výborné výsledky – místní hospodářství je v Německu pravidelně na předním místě v oblasti růstu HDP i obratu průmyslové výroby. Tento dynamický vývoj je především zásluhou lidí. Ročně se zde pracuje více, než je německý průměr (o 40 hodin) a to při mezinárodně konkurenceschopné úrovni mezd (81% spolkového průměru). Rychlé dopravní spojení zajišťuje výkonná dopravní infrastruktura s dobře vybudovanými dálnicemi a dvěma mezinárodními letišti. Dalším plusem pro Sasko je hustá síť vědeckých zařízení a její propojenost s praxí.

Sasko také okouzlí! Krásnou krajinou jako jsou bizarní skalní útvary v Saském Švýcarsku nebo romanticky zasněná krajina vřesovišť a rybníků v Horní Lužici, historickými městy jako je tisíciletá Míšeň nebo hornické město Freiberg – sídlo nejstarší hornické univerzity na světě.....

Prezentace: Sasko - Hospodářský region v nejlepší kondici [pdf, 1,5 MB]
Blick in den Reinraum, GLOBALFOUNDRIES Fab 1 Dresden

Quelle: GLOBALFOUNDRIES

Your Contact Person


Claudia Baldauf
Export Promotion, Cooperation
Phone: +49 (351) 2138-173 Fax: +49 (351) 2138-119

Česko-německá obchodní a průmyslová komora, Vedoucí Zastoupení Saského Hospodářství

Lucie Paulíčková

Václavské nám. 40

110 00 Praha 1

Tel.: +420 – 2 21 49 03 15

Fax: +420 – 2 24 22 22 00

E-Mail: paulickova@dtihk.cz

Social Media

Top