Witamy w Saksonii

Witamy w Saksonii

Istnieje wiele dobrych powodów, dla których Saksonia jest doskonałą lokalizacją dla międzynarodowych firm, takich jak Volkswagen, BMW, Porsche, GLOBALFOUNDRIES, BOMBARDIER TRANSPORTATION, GlaxoSmithKline, NILES-SIMMONS-HEGENSCHEIDT, STARRAG i wielu innych.

To ludzie stanowią szczególną siłę Saksonii. Bo przecież Saksonia to nadzwyczajnie jasne umysły. 96% Saksończyków posiada przynajmniej maturę lub wykształcenie zawodowe - średnia OECD to "tylko" 76%. Ponadto dobre wykształcenie ludzi jest połączone z wielką gotowością do pracy. Saksończycy wykorzystują swoje umiejętności o 80 godzin pracy dłużej niż średnia niemiecka - pracują z zaangażowaniem i koncentrują się na rozwiązaniach.

Saksonia jest idealną lokalizacją logistyczną dla dystrybucji w całej Europie ze względu na swoje bardzo dobre położenie geograficzne. Wydajna i ukierunkowana na rozwiązania jest również infrastruktura transportowa Saksonii - z dobrze rozwiniętymi drogami, liniami kolejowymi, 3 portami śródlądowymi na Łabie i dwoma międzynarodowymi lotniskami. W porcie lotniczym Lipsk / Halle logistyczny gigant DHL posiada własne centrum logistyki lotniczej, które działa 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Regularne połączenie lotnicze łączy Lipsk z globalnymi centrami DHL w Hongkongu i Los Angeles.

Dużą zaletą Saksonii jest jej wyjątkowa siła innowacyjna. Potwierdza to po raz kolejny „Regional Innovation Scoreboard“ Unii Europejskiej. Saksonia jest europejskim "Liderem Innowacji". Region punktuje poziomem wykształcenia pracowników, wysokością inwestycji w badania i rozwój, liczbą patentów, stopniem powiązania między badaniami i gospodarką lub liczbą pracowników w dziedzinie badań i rozwoju. Krajobraz badawczy Saksonii ma bardzo dobrą strukturę- dzięki gęstej sieci szkół wyższych i pozauniwersyteckich instytucji badawczych. Szczególnie silną obecnością wykazuje się towarzystwo Fraunhofer-Gesellschaft. Posiadając w stolicy Saksonii, Dreźnie, 13 instytucji badawczych, sprawia, że jest to jej największe centrum w Niemczech.

Saksonia również oczarowuje - jako główny cel podróży kulturalnych w Niemczech, posiadając ponad 1000 zamków, ogrodów i rezydencji; ponad 400 muzeów i 20 teatrów i oper.

Blick in den Reinraum, GLOBALFOUNDRIES Fab 1 Dresden

Quelle: GLOBALFOUNDRIES

Your Contact Person


Anna Kurzynoga
Foreign Trade & Fairs
Phone: +49 (351) 2138-130 Fax: +49 (351) 2138-119

Przedstawiciel w Polsce

Biuro Wirtschaftsförderung Sachsen GmbH we Wrocławiu

Anna Sikorska

  • Adres dla odwiedzających: Max Born Forum, Plac Wolności 4, 50-071 Wrocław
  • Adres korespondencyjny: Plac Franciszkański 5/1, 50-070 Wrocław

Tel.: +48 71 372 46 31

Fax.: +48 71 313 11 74 

E-Mail: wfs.sikorska@saxony.pl

Social Media

Top